Hakkımızda

Mersinler Grup, tecrübeli ekibi ve sektöründe uzun yıllar faaliyette olmanın getirdiği deneyimle transit yüklerinizi güvenli, ekonomik, ve hızlı bir şekilde taşıyor. Kuruluşundan bu yana yükselen bir başarı grafiği çizmekte olan firmamız, Uluslararası kalite standartlarının gerekliliklerini yerine getirmekte ve müşteri odaklı bir yönetim anlayışını ön planda tutmaktadır. Entegre lojistik kapsamında İşletmenin gelen ve giden tüm lojistik faaliyetleri, toplam maliyetin en aza indirilmesi, koordinasyonun arttırılması, verimliliğin yükseltilmesi gibi amaçlar çerçevesinde müşteri, tedarikçi ve hizmet sağlayıcıların görgü ve becerilerini bir araya getirme amaçlı yenilikçi bir yaklaşım benimsemiştir. Bu yeni entegrasyon anlayışıyla çok çeşitli lojistik aktivitelerine ve coğrafyalara sahip birden fazla firmaya önemli faydalar sağlamayı başarmıştır.

Dünya ticaretinin globalleşmesiyle birlikte ithalatçı ve ihracatçı firmaların artan lojistik ihtiyaçlarını karşılamak, müşterilerin farklı gereksinimlerine rekabet edebilir fiyatlar ile çözüm önerileri sunmakta ve sektöründe alternatif taşıma modelleri geliştirmektedir.

Mersinler, müşterilerinin tedarik zinciri içindeki her türlü lojistik ihtiyaçlarını, köklü bir alt yapı, operasyonel güç , hizmet çeşitliliği, uzun yılların tecrübesi ile Türkiye, tüm Avrupa ve Balkan Bölgelerinde , en uygun maliyet ve rekabet avantajı yaratan alternatif lojistik çözümler ile karşılamaktadır. Lojistik sektörünün önde gelen bir ekolü olarak müşterilerin işlerine uygun ve onların beklentilerini en üst seviyede taşıyacak yaratıcı, uygulanabilir ve sürdürülebilir lojistik hizmetler sunmakla birlikte tecrübeli bir çözüm ortağıdır.

Mersinler Grup, tüm araçlarında uydu takip sistemi kullanmakta olup yük ve araç takibi yapılabilmekte , geniş öz mal araç filosu ve anlaşmalı kiralık araç tedarik edebilen uzman kadrosu ile komple – parsiyel karayolu taşımacılık hizmetleri sağlamakta ve her türlü sıcak-soğuk transfer gerektiren özel yükler, dondurulmuş veya taze ürünler, hassas ürünler ,frigolu-frigosuz her türlü emtia, askılı-askısız tekstil ve tekstil ürünleri taşımacılığını yapabilme yetenek ve tecrübesine sahiptir. Bu sayede sahip olduğu modern araç filosu ve yüksek taşıma kapasitesi ile ülke sıralamasında önemli bir yerde bulunmaktadır. Yurt içi – yurt dışı departmanları ayrı olarak her müşterisi için bir müşteri temsilcisi görevlendirerek ,tüm süreci ve düzenli bilgi akışını kontrol altında tutar.

Temel Değerlerimiz;

  • Etkin iletişimin, şeffaflığın ve paylaşımın ön planda olduğu katılımcı bir yönetim politikası uygulamak,
  • Asıl sermayemiz olan çalışanlarımızın eğitim ve gelişiminin sürekliliğini sağlamak,
  • Sorumluluklarımızın bilincinde olmak ve taahhüt ettiklerimizi belirlenen zamanda yerine getirmek.

Misyonumuz;

Dünya ticaretinin globalleşmesiyle birlikte ithalatçı ve ihracatçı firmaların artan lojistik ihtiyaçlarını karşılamak , müşterilerimizin farklı gereksinimlerine rekabet edebilir fiyatlar ile çözüm önerileri sunmak ve sektörde alternatif taşıma modelleri geliştirmek, tedarik zincirinde müşterilerimize hızlı ve güvenli servis, ekonomik ve yenilikçi anlayış ile hizmet vererek, ana faaliyetlerine odaklanmalarını sağlamaktır.

Vizyonumuz;

Mersinler Grup ,çalışanlarıyla birlikte sürekli gelişerek , modernleşerek , yüksek kalitede hizmet sunarak müşteri memnuniyetini en üst seviyelere taşımayı hedefler. Bu hedefler doğrultusunda vizyonumuz ‘‘Sektörde lojistik hizmetler sunarak, iş ortaklarına ve müşterilerimize güven duygusunu tattırmak ‘’tır.